O nás

Trochu z naší historie:

Výroba batohů a sportovních potřeb se datuje ve společnosti Fornax od r.1995, kdy převzala výrobní program od prostějovské firmy Larus-sport. Původně se vyráběly jenom menší batohy o objemu do 30 litrů. Přestěhováním výroby do Strážnice se sortiment rozšířil na potřeby zákazníků, od nejmenších batohů značky Harphya až po velké expediční batohy značky Alpamayo a Ampato.

Názvy velkých batohů nebyly vybrány náhodně, korespondují s názvy andských vrcholků v jižní americe, kde byly tyto batohy testovány.

U menších batohů o objemu do 35 litrů se osvědčil název Harphya, který je největším létajícím dravcem, žijícím v amazonských pralesích.

Veškeré batohy firmy Fornax jsou šity kvalitnímy pevnostními nitěmi zn. Amann, sortiment se postupně rozšířil o batohy a obaly pro rybáře, reklamní obaly a pod.

Pro zimní období šijeme obaly na lyže, boty a lyžařské návleky.

Nemalý význam má ve firmě výroba na zakázku. Z těch větších je třeba zmínit firmu Nirvana, pro kterou vyrábíme sortiment na sportovní létání, postroje a doplňky pro motorový paragliding a autogyra. Dále na zakázku vyrábíme taktické vesty a doplňky pro polici , vojáky a myslivce.

Při zakázkové výrobě se nejprve vyvine referenční vzorek, po odzkoušení a schválení odběratelem se pokročí k realizaci zakázky.

Těší nás že tu od teď můžeme být i pro vás s naší stránkou www.czbatohy.cz a věnovat se tak i výrobě batohů pro širokou veřejnost.

Váš Fornax Team.

 

Něco z naší zakázkové výroby :